X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

من عاشق سریال good place شدم ! شاید شما هم قسمت های اولش رو ببنید بگید وای خدای من! این دیگه چجور سریالیه؟ اینها خدا رو هم مسخره کردن؟ چطور ممکنه که یک آدم بد بیاد وسط بهشت ؟ تازه بعدش خودش رو جای کسه دیگه ای جا بزنه و یاد بگیره که بخاطر موندن در بهشت اخلاقیات یاد بگیره و کسی شک نکنه!


( یک توضیح : در برزخ هم ادمها چیز یاد میگیرن و این شامل کودکانی زیر سن قانونی و نوزادان هم هست که طبق برخی احادیث معلمشون حضرت ابراهیم ع هست)اما واقعیت اینه که اونجا برعکس نامش ( good place ) ، خود جهنمه منتها نوع شکنجه هاش متفاوت و روحی هست .4 شخصیت اصلی در اونجا هستن که 2 تاشون از ابتدا می دونن که حضورشون در اون مکان اشتباهه و اصلا اشتباهی اومدن .شخصیت هاشون هم به نوبه خودشون جالبه .


کاراکتر های  مجموعه 


 1.النور


دختری که بخاطر طلاق پدر و مادرش در کودکی مسیر زندگی رو اشتباه رفت و شغل انتهاییش هم فروش داروهای اشتباه به خلق الله بود.

نوع مرگ : برخورد با سبدهای قطاری فروشگاه و رفتن زیر کامیون!


نوع عذاب در good place : ترس از اینکه ماهیتش افشا بشه و به مکان بد بره!همچنین اون مدام فکر میکنه که بقیه ازش خیلی بهترن و اون در سطح بقیه نیست.همچنین مدام از این می ترسید که جیان یو که از ابتدا می دونست النور متعلق به بهشت نیست هویتش رو افشا کنه و در تمام این  مدت سعی میکرد به کلاسهای اخلاقی چیدی گوش کنه!


2.تهانی


یک دختر مولتی میلیارد پاکستانی که بخاطر تبعیض ای که والدینش با خواهرش داشتن به شدت از خواهرش متنفره ! و کارهای خوبش هم در راستای این بوده که بیشتر مورد توجه خانوادش باشه!


دلیل مرگ : تنفر زیاد از خواهرش باعث میشه که مجسمه ساخته شده از خواهرش رو در زمانی که میخواسته با طناب واژگون کنه ، بر اثر یک اتفاق روی خودش فرود بیاد.


نوع عذاب در good place : اون با جیان یو یک زوج هست و سکوت طولانی جیان یو برای کسی مثل تهانی که ادم بسیار معاشرتی هست خیلی سخت و عذاب آوره!همچنین بعدا یک لیست رو میشه از ساکنان اون محله و تهانی در رتبه اخر این لیست هست و این هم براش تو مخی میشه!همچنین بعدا که سکوت و ماهیت جیسون ( جیان یو ) لو میره ، اینکه اون در شان و رتبه اجتماعی کسی مثل خودش ( پولدار- معروف و شناخته شده ) نیست و یه رپر و دیجی هست ناراحته!3.چیدی


استاد فلسفه و دیالوگ ای که بارها و بارها شما شاهدش هستید اینه که متوجه میشید چرا ادمه از استاد فلسفه ها بدشون میاد ، چون اخلاقیاتشون تئوری محوره! مثلا" در قسمت 6 فصل 2 ، یک سوال مطرح میشه که اگه سوار قطاری باشین که 2 مسیر داره و اون قطار ترمز نداره و در مسیر 1 پنج تا کارگر در مسیرن و مسیر دوم ، 1 کارگر در مسیرتون هست ، کدوم مسیر رو میرن؟ این شبیه سازی بارها و بارها براش تکرار میشه تا بتونه یک تصمیم بگیره و اصلا تصمیم نمیتونه بگیره!


دلیل مرگ : خیلی خلاصه بگم سقوط کولر گازی روی سرش بخاطر عدم تصمیم گیری و استدلال های بیخود


نوع عذاب : بخاطر قولی که از ابتدا به النور داده بود مجبور شده بود مرتب برای النور کلاس بذاره ، وقت و بی وقت در حالی که اونجا بهشت بود و باید میرفت خوشگذرونی! مرتب در موقعیت های تصمیم گیری قرار میگرفت که باعث دل دردش میشد.همچنین مایکل متقاعدش کرده بود که رساله و مقاله ای که براش کلی زحمت کشیده بود هیچ ارزشی نداره و ریختشون تو آشغالی!


4.جیان یو


اون بعنوان یک راهب بودایی که روزه سکوت گرفته ، معرفی شده اما در واقعیت یک رپر و دی جی بوده.


نوع عذاب : مجبور بود بخاطر افشا نشدن پروندش مرتب سکوت کنه و بخاطر همین از جنت خواست یک اتاق اختصاصی براش درست کنه.البته بعدا که تونست حرف بزنه و سکوتش رو شکست ، تهانی خیلی رو مخش بود چون اینها هم رو درک نمی کردن، تهانی براش گیج کنندس مثلا صد بار روزی بهش میگه خشگله ولی واکنش مثبتی از تهانی نمی گیره . ( خلاصه انگار با دیوار صحبت میکنه .)6.کاراکتر مایکل


این آرشیتکت و طرح محله ی good place هست و همچنین اولین شخصی که ادمهای تازه فوت شده باهاش صحبت میکنن و اون براشون توضیح میده برای کارهای خوبی که در دنیا انجام دادن وارد این جا ( بهشت ) و good place شدن . اون در تمام این مدت سعی میکنه سناریوهایی بچینه که این 4 شخصیت به لحاظ روانی عذاب بکشن.


چگونگی مردن : بازنشستگی با بدترین شرایط ممکن.7.جنت


این بهترین کاراکتر این مجموعه هست و یک جورایی پیشکار هر شخصیت خوب در بهشته که هر امر یا دستوری بهش بدن بلافاصله اجرا میکنه ، قیافش شبیه خانمهاست اما جنسیت نداره . سوالات و درخواست هایی هم که ازش میشه محرمانست  و کسی متوجه اون نمیشه.
برچسب‌ها: سریال good place
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد